לשכת הספנות: בפועל, כבר מתנהלת שביתה בנמלי הים

נשיא לשכת הספנות ד"ר יורם זבה: לצערנו, השביתה צפויה להתחיל השבוע ואין כל כתובת מוסמכת מטעם מדינת ישראל, עמה ניתן להערך כיאות למשבר ולנזקים של מיליוני שקלים הצפויים להגרם למשק הישראלי

"הספירה לאחור לקראת השבתת נמלי הים של ישראל ביום שישי הקרוב נמשכת ועד כה, לא רואים כל סימן שהנושא מטריד את הגורמים הרלוונטים", מזהיר נשיא לשכת הספנות ד"ר יורם זבה, המציין כי, "בפועל, סימני השביתה כבר מורגשים בנמלים בצורת האטה ניכרת. העובדים 'מחממים מנועים' לקראת ההשבתה. בחברות הספנות מרגישים ירידה בקצב העבודה ולכך התווספה השבוע השביתה הכללית במשק, שהיוותה למעשה סוג של יריית פתיחה".

בלשכת הספנות מציינים כי ביום חמישי הקרוב, ה-16 לפברואר 2012, תסתיים תקופת ההמתנה בת 14 הימים, מאז הכריזו העובדים על כוונתם להשבית את נמלי הים. לקראת הכוונה להשבית את הנמלים או לפתוח בעיצומים, מקיים זבה שיחות עם מנהלי הנמלים ועם יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי.

זבה: "לצערי, אנו לא רואים כל כתובת מוסמכת מטעם מדינת ישראל, שהיא כתובת מוסמכת לצורך היערכות למשבר ולנזקים של מיליוני שקלים הצפויים להגרם למשק הישראלי".

לשכת הספנות הישראלית, הינה הגוף היחיד המייצג את האינטרסים של העוסקים בענף הספנות בישראל, אל מול גופי הציבור והממשל בישראל ובעולם. בין יעדיה המרכזיים של לשכת הספנות הישראלית, נמצא מגוון רחב של סוגיות, בהן הגנה על האינטרסים של ענף הספנות בישראל, לרבות בעלי אוניות ומנהלי אוניות זרות הפעילים והעוסקים בסחר בישראל, סוכניהם ונציגיהם. 


לפרטים: דובר לשכת הספנות הישראלית אבי שמול.


בחזרה לרשימת ההודעות

חדשות ועדכונים