ייצוג הולם

בישראל פועלים אלפי גורמי יבוא ויצוא שונים, במגוון רבדים. בתוכם פועלים כמה עשרות סוכני אונייה, חלקם סוכנים בינלאומיים.

על אף תרומתם האדירה בכל הקשור להיקפי הסחר הבינלאומי של ישראל, סוכן האוניה הוא תפקיד "שקוף" עבור רוב האוכלוסייה. "סוכני האוניה מהווים קהל מצומצם מאוד, אך מקצועי ומיומן לעילא", אומר ד"ר יורם זבה, נשיא לשכת הספנות הישראלית. "בשנים האחרונות הלשכה פועלת ביתר שאת בכל הקשור לייצוג האינטרסים של סוכני האונייה מול הגורמים השונים הקשורים – במישרין או בעקיפין – בעולם הספנות".

יש לציין כי לשכת הספנות הישראלית אף מייצגת ברוקרים, הטווים עסקאות אד-הוק בין צדדים העוסקים בספנות, וככאלו - מעורבותם בעסקאות עמוקה למדי.
 
 

אוניה אחת, ים של תחומים

הספנות הוא אמנם תחום בעל גבולות ברורים למדי, אך מאידך – מדובר בענף מרחיק לכת, הנושק לענפים ולתחומים רבים ומגוונים. למעשה, האוניה העוגנת בנמל טומנת בחובה תחומים רבים - מפיננסים ורגולציה דרך לוגיסטיקה ושינוע ועד מסחר מקומי וכלכלה בינלאומית.

תפקידה הראשון במעלה של לשכת הספנות הישראלית הוא יצירת אותם חיבורים בין האינטרסים של סוכני האוניה, ושילובם עם הממשקים הרבים הנוגעים להם: הנמלים, חברת נמלי ישראל (חנ"י), משרד התחבורה, משרד האוצר, המשרד לאיכות הסביבה, לקוחותיהם של הסוכנים, לשכות המסחר, התאחדות התעשיינים ועוד. לרשימה זו יש להוסיף שחקן משמעותי נוסף – אגף המכס.

 
 

חזרה לאודות הלשכה  >>

בעלי תפקידים בלשכת הספנות  >>

ייצוג וקידום  >>
חדשות ועדכונים