חדשות ועדכונים


יישום אימות משקל המכולות המלאות לפי תקנת IMO SOLAS
התקנות המוסכמות על לשכת הספנות הישראלית, חברות נמלי חיפה ואשדוד, התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר, ארגון הגג של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים, מועצת המובילים, רכבת ישראל וקבלניה, תס"ק-ים והמסופים עורפיים. 24 במאי, 2016.
קרא עוד
מי צריך ספנות ישראלית?
ראשי פרקים מהרצאתו של הכלכלן הראשי במינהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה אהוד גונן, על החשיבות, ההתפלגות והאיומים על איזורי הסחר של מדינת ישראל.
קרא עוד
סחר חוץ, נמלים וספנות
ראשי פרקים להרצאה בפני חניכי המכללה לביטחון לאומי, על שימושי החוף, צרכי הספנות והמסחר ושמירת נתיבי השייט של ישראל.
קרא עוד
קרא עוד
מדיניות פיתוח הנמלים – תקציר עמדת לשכת הספנות הישראלית
לשכת הספנות תומכת לחלוטין בפיתוח נמלי ישראל, מוקדם ככל האפשר. עמדתה של הלשכה פורסמה במאמרים רבים, בדיונים עם כל הנוגעים בדבר, ובהרצאות בימי העיון השונים בנושאי ספנות ונמלים. הלשכה הבהירה גם בפרוטרוט את הסיבות לעמדתה, שעיקרן שמירת המעמד הנוכחי של הסחר הבינלאומי, בבת עינה של הכלכלה הישראלית, באמצעות הפקידות הישירות של האניות הגדולות בנמלי ישראל, העלאת ההיצע של השרות בנמלים לכל הסקטורים של הספנות, וכמובן הגברת התחרות. הלשכה אף הזהירה, שוב ושוב, שמדובר בלוח זמנים קריטי, שאם לא יישמר - יביא לתוצאה הרסנית תוך מספר שנים.
קרא עוד
נשיא FONASBA הגיע להרמת כוסית בלשכת הספנות הישראלית
כריס פאפאוסיליו, נשיא FONASBA – הארגון הבינלאומי של לשכות הספנות בעולם, שהגיע להרמת כוסית בלשכת הספנות, מוכר לרבים כבנו של פרודרומוס פאפאוסיליו – הסוכן הראשון בעולם של חברת הספנות "צים"
קרא עוד
חדשות ועדכונים