אודות הלשכה 

ברוכים הבאים ללשכת הספנות הישראלית


מזה כ-80 שנים, מייצגת לשכת הספנות הישראלית את האינטרסים של ארגוני ספנות הפועלים בישראל, וממלאת תפקיד חשוב בפיתוח ענפי התובלה, הסחר והתיירות הימיים בישראל.

לשכת הספנות הישראלית מייצגת את האינטרסים הללו אל מול גופי הציבור והממשל בישראל וברחבי העולם: משרדי הממשלה, הכנסת, חברות הנמלים, מוסדות ציבור מקומיים וזרים וכדומה. בין יעדיה המרכזיים של לשכת הספנות הישראלית נמצא מגוון רחב של סוגיות, בהן הגנה על האינטרסים של ענף הספנות בישראל, לרבות בעלי אוניות ומנהלי אוניות זרות הפעילים והעוסקים בסחר בישראל, סוכניהם ונציגיהם. הלשכה אף אמונה על פיתוח ושגשוג הסחר הבינלאומי של ישראל.

העולם בכף ידנו: הספנות נגעה מאז ומתמיד בעיקר לערי הנמל שעל פני הגלובוס. אולם השינויים הגלובליים בעשורים האחרונים פיתחו את הסחר הבינלאומי בקצב מהיר הרבה יותר מהכלכלות עצמן, בעיקר עקב ההתפתחות המאסיבית של מדינות דרום מזרח אסיה. בד בבד העולם גם חווה שינויים טכנולוגיים מהירים ביותר ושני אלו הביאו איתם תמורות מרחיקות לכת גם בספנות.

עם השנים גדלו האוניות ומערכות שליטה אלקטרוניות התפתחו בחסות רשתות האינטרנט. כיום, כבר אין צורך להתבונן אל הים בכדי לדעת בדיוק של מטר מתי תיקשר אנייה לרציף. מונחים גלובליים כמו "שרשרת האספקה", "מרכזים לוגיסטיים", אספקה מדלת לדלת", "נמל ללא נייר" ואחרים, הפכו לשם נרדף לעולם הספנות. במציאות בה אנו חיים, הספנות נמצאת בחזית העשייה – בנשימה אחת עם המערכות הטכנולוגיות ומערכות הסחר המתקדמות בעולם.
 קרא עוד
ייצוג וקידום
לשכת הספנות הישראלית נוסדה בשנת 1932, ומאחוריה ניצבות כ-80 שנות פעילות מקומית ובינלאומית. ללשכה מוניטין של שירות ועשייה הנוגעים לכלל תחומי קהילת הסחר הימי בישראל. בשנים האחרונות, מתמקדת פעילות לשכת הספנות בשלושה מישורים עיקריים
קרא עוד
80 שנות שירות ועשיה
בין שפע הפעילויות שקידמה לשכת הספנות הישראלית במהלך שנות פעילותה: קידום תרומתו הייחודית של ענף הספנות לכלכלת ישראל, תמיכה בתכנית פיתוח ומודרניזציה לנמלי הים של ישראל, במטרה לאפשר להם לעמוד בהצלחה בתחרות הבינלאומית והאזורית ועוד
קרא עוד
עם הפנים קדימה
חברי הלשכה מונים כ-60 חברים. אלו הם מיטב האנשים של ענף הספנות בארץ, האוחזים בידיהם ידע ומיומנות רבים. ענף זה מהווה את אחד ממוקדי הכוח המניע של הכלכלה הישראלית כשהסחר הבינלאומי של ישראל מהווה כ 62% מהתל"ג, שנחשב ליחס מהגבוהים בעולם! סוגיות באשר להיקפי כוח האדם בנמלים, קצב פיתוחם הפיזי, אמצעי לוגיסטיקה חדישים המתאימים לכמויות המטענים המשונעים וקצב הגעתם לנמל – כל אלה דורשים מוועד הלשכה והנשיא העומד בראשה לפעול ללא הרף.
קרא עוד
ייצוג הולם
בישראל פועלים אלפי גורמי יבוא ויצוא שונים, במגוון רבדים. בתוכם פועלים כמה עשרות סוכני אונייה, חלקם סוכנים בינלאומיים. בשנים האחרונות הלשכה פועלת ביתר שאת בכל הקשור לייצוג האינטרסים של סוכני האונייה מול הגורמים השונים הקשורים – במישרין או בעקיפין – בעולם הספנות
קרא עוד
תקנון הלשכה והקוד האתי
לשכת הספנות הישראלית קבעה קוד אתי שמהווה את היסוד ליחסי העבודה בין סוכני הספינות. הקוד האתי נוסח ואושר על ידי כל חברי לשכת הספנות הישראלית, ואומץ כחלק מתקנון הלשכה. הקוד האתי מהווה בסיס מכריע ליצירת והפנמת סביבת עבודה נטולת אינטרסים זרים, לצד גיבוש דפוסי עבודה מוסכמים, שבבסיסם ניצב ערכיו של הקוד האתי.
קרא עוד
חדשות ועדכונים